התעוררותם של כוכבי BJJ באומנויות לחימה מעורבות

עם כניסתה של אליפות ה-UFC ב-1993, הג'יו-ג'יטסו הברזילאי הופיע גם כענפי הלחימה המפורסמים באמנויות לחימה מעורבות (MMA) כאשר רויס ​​גרייסי הכתיב את הטורניר תוך שימוש בטכניקות ותנועות הקרב של BJJ להתחבטות ולקרבות קרקע כדי להרגיע לוחמי UFC אחרים .

בעוד רויס ​​גרייסי ודן סברן שולטים באירועי התשלום לפי צפייה בסוף שנות ה-90, עידן ההיאבקות השתלט אט אט על ידי טיטו אורטיז, ועכשיו אנשים כמו קונור מקגרגור, סטיבן תומפסון ורונדה רוסי שולטים בלבבות ה-MMA מעריצים. עם זאת, קרבות ה-MMA עברו רנסנס של סוגים במונחים של BJJ מקצועי מושך חדשות רבות בקרב MMA עם לוחמים כמו מקנזי דרן וקרון גרייסי שהחזירו את טרנד ה-BJJ ב-MMA.

נייט דיאז נגד דילון דניאל- The Expected MMA Showdown

העלייה האחרונה בסצנת קרבות ה-MMA נוצרה כאשר נייט דיאז, בן 31, קרא את שותפו לאימוני BJJ של קונור מקגרגור, דילון דאניס, וקרא שהוא הבא ברשימת הלהיטים שלו. כוכב ה-BJJ בן ה-23 מיהר להגיב וקיבל את האתגר של הדיאז.

בראיון שנערך לאחרונה, דניס גם שפך אור על תוכניותיו לקריירת MMA והצהיר על עניין שלו להילחם בקרב MMA נגד נייט דיאז. למרות שמאבק נגד יריב שעדיין לא ערך את הופעת הבכורה שלו ב-MMA עשוי לספק לדיאז יתרון חוויתי, דניס לא חושב כך. אגב, דאניס הוא חגורה שחורה ב-BJJ תחת מרסלו גרסיה בניו יורק, ומצפה לזכות באליפות IBJJF אבל אמר שהוא יכול לדלג עליה ולהילחם בדיאז בקרב MMA 'מחר'.

חלום התואר ONE FC של מישל ניקוליני

מישל ניקוליני, אלופת BJJ שמונה פעמים, לאחר שהבטיחה ניצחון נוח על מונה סמיר במשחק הבכורה שלה באליפות ONE בחודש שעבר, עיניה נשואות לזכייה באליפות הפתיחה של ארגון ה-MMA במשקל זבוב לנשים. נראה שמישל, בת 34, נחושה לזכות בתואר הראשון שלה ב-ONE FC, וכינתה את זה "החלום הגדול ביותר שלה כרגע".

עם זאת, חלומותיה עלולים להתנפץ על ידי מומחית הסטנד-אפ הרוסית בת ה-33, אירינה מאזפה, בעלת ביטחון עצמי גבוה לאחר שניצחה את אנה ג'ולטן וגם אן אוסמן. מישל גם פוקחת עין על יריבתה הפוטנציאלית למשחקי התואר בהערכת "פערים במשחקיה".

היא אמנם תנסה לנצל את הפערים האלה מול ההתאמה שלה עם מאזפה, אבל הדבר היחיד שעולה בראשה של מישל כרגע הוא לזכות בתואר ONE ולהמשיך בריצת ה-BJJ המוצלחת שלה גם בקרבות MMA.

למרות זאת, ברור שכוכבי BJJ מושכים חדשות רבות בקרבות MMA, אבל יהיה מעניין לראות כיצד גם דילון דניס ומישל ניקוליני יסתגלו לתוכניות הלחימה ב-MMA.


Source by Nathan Dasher

About admin

Check Also

אסטרולוגיה, 27 הנקשטרות (כוכבים) והירח

לאחרונה, ובמיוחד בתקופתו של גנדי, כשהבריטים שלטו בהודו, התרחשה מעין שטיפת מוח של המוח ההינדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments