מידע על מערכת השמש

הסקרנות לדעת על היקום היקום תמיד שוררת ולמה היקום לא מעניין. אתה חייב לדעת שבגלקסיית שביל החלב שלנו יש מיליוני מערכות שמש, שלאחת מהן יש משלה שמרכזה הוא Sun Sun.

שמש השמש היא מרכז מערכת השמש וזהו מקור האור היחיד. מימן נוצר מהמימן בשמש. מתהליך זה נוצרת אנרגיה. השמש שלנו היא כוכב בגודל בינוני.

האם אתה יודע שלוקח רק 8.3 דקות להגיע לשמש מהשמש לכדור הארץ, אבל לאנרגיה שנוצרת בליבת השמש לוקח 30 אלף שנה להגיע לפני השטח של השמש.

היו 9 כוכבי לכת במערכת השמש שלנו, אך לאחר המחקר המעמיק, הסטטוס הפלנטרי הוסר מפלוטו. שמות כוכבי הלכת הללו הם מרקורי, נוגה, מאדים, כדור הארץ, צדק, שבתאי, אורנוס, נפטון. מתוכם, רק 5 כוכבי לכת נראים בעין בלתי מזוינת. אורנוס ונפטון רחוקים מכדור הארץ, ולכן הם לא יכולים לראות אותם.

כדור הארץ כוכב הלכת הוא כוכב הלכת היפה ביותר במערכת הסוארמנדלי שלו והוא הכוכב היחיד שבו חיים. הלוויין היחיד של הפלנטה שלנו הוא הירח. כדור הארץ נקרא גם כוכב לכת כחול.

למערכת יש גם כמה כוכבי לכת ננסיים כמו פלוטו פלנט פלוטו פלנט בהינדית הוא כוכב לכת זורע. גם פלוטו נכנס לראשונה לקטגוריית כוכבי הלכת אך הוא גם נמצא במסלול סביב כוכבי הלכת וארונה יחד עם המסלול המקיף את השמש והוא גם קטן מאוד בגודלו.

ישנו גם אסטרואיד אסטרואיד במערכת השמש שלנו, שנמצאת בין כוכבי הלכת מאדים וצדק. המספר העצום הזה קיים. הם גם מסתובבים סביב השמש.

מטאוריטים נמצאים גם במערכת השמש שלנו והיא משני סוגים. יש מטאוריט קטן אחד שנהרס בשריפה לאחר שנכנס לאטמוספירה של כדור הארץ שלנו. השני הוא גוף מטאוריט גדול שאינו יכול להישרף לחלוטין כאשר הוא נכנס למסלול כדור הארץ ומתנגש בכדור הארץ.

שביט שביט נוכח גם בזה שמסתובב סביב השמש. הוא נקרא גם כוכב זנב והוא מורכב מקרח, אבק וגזים. למערכת השמש שלנו יש שביט בשם הלי, הנראה כל 76 שנים. כעת הוא יופיע בשנת 2062.

מערכת השמש


Source by Mohammad Vasim

About admin

Check Also

טקטייט זכוכית מדברית לוב – אבן חן עתיקה של הפרעונים ובונה הגשר הקוסמי של אהבה

המילים המפורזות על Moldavite מחברת "אהבה נמצאת בכדור הארץ", מלודיה: "מסלול של גישה בין-ממדית לאנרגיות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments