ה-GRE החדש – הדגשת משפטים

סוג שאלה חדש נוסף על ה-GRE החדש (המתוקן) שיגיע באוגוסט 2011 נקרא הדגשת משפטים. זה לא באמת שם "רשמי", אבל הוא מתאר מה אתה צריך לעשות כדי לענות על השאלה. שאלות הדגשת משפטים הן סוג חדש של שאלות המשמשות להערכת יכולות הבנת הנקרא שלך.

כולנו מכירים את שאלת הבנת הנקרא מרובה-ברירות הסטנדרטית – בהינתן קטע (בדרך כלל על הנושא המשעמם ביותר בעולם), בחר את התשובה הנכונה מתוך ארבע או חמש אפשרויות. בשלב זה של חייך, לא משנה מה הרקע שלך, כנראה שהיית צריך לעשות מה שמרגיש כמו מיליונים מהם; אם אי פעם למדת קורס הכנה למבחן כמו Testmasters, אז אתה גם בטח יודע שהעיקרון הבסיסי למענה על שאלות אלה הוא "הצדיק את תשובתך עם ראיות ישירות מהטקסט!" אם אינך מוצא משפט בקטע התומך בתשובתך, אז זה לא יכול להיות נכון.

ובכן ה-ETS החליט לקחת את המושג הזה לרמה מילולית – מצא משפט בקטע שעונה על השאלה והדגש אותו.

בואו נסתכל על דוגמה.

לאחרונה, כמה מדענים הגיעו למסקנה שמטאוריטים שנמצאו על פני כדור הארץ והאמינו זה מכבר שמקורם של מאדים עשוי למעשה להיות משוחרר מכוח המשיכה של מאדים על ידי פגיעת מטאוריטים אחרים על מאדים. מסקנה זו הובילה לשאלה נוספת: האם פגיעות מטאוריטים על כדור הארץ הובילו באופן דומה סלעים מכוכב הלכת הזה למאדים.

לפי האסטרונום SA Phiny, בעיטה בסלע חזק מספיק כדי לשחרר אותו מכוח הכבידה של כדור הארץ ידרוש מטאוריט המסוגל ליצור מכתש בקוטר של יותר מ-60 מייל. יתרה מכך, גם אם סלעי כדור הארץ שוחררו על ידי פגיעת מטאוריטים, מסלולו של מאדים גדול בהרבה מזה של כדור הארץ ולכן פיני מעריך שהסבירות שהסלעים הללו יפגעו במאדים היא כעשירית מזו של הסלעים של מאדים שיפגעו בכדור הארץ. כדי להדגים הערכה זו, פיני השתמש במחשב כדי לחשב לאן ילכו 1,000 חלקיקים היפותטיים אם ייפלטו מכדור הארץ בכיוונים אקראיים. הוא גילה ש-17 מתוך 1,000 החלקיקים יפגעו במאדים.

בחר את המשפט שמסביר כיצד מטאוריטים שנמצאו על פני כדור הארץ עשויים להגיע ממאדים.

המשפט הראשון של הקטע מסביר ש"מטאוריטים שנמצאו על פני כדור הארץ… עשויים למעשה להיות מפוצצים מכוח המשיכה של מאדים על ידי פגיעת מטאוריטים אחרים על מאדים." לכן, התשובה היא המשפט הראשון; היינו מנווטים את העכבר אל המשפט הזה ולוחצים על המשפט (כל חלק ממנו) כדי להדגיש אותו, ואז נשלח את התשובה שלנו.

מכיוון שה-GRE הוא בחינה ממוחשבת, למעשה אין צורך להביא היילייטר למרכז הבדיקות. כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ על (כל חלק של) המשפט שמכיל את התשובה שלכם, והוא ידגיש אוטומטית את כל המשפט. הרעיון כולו נראה קצת יוצא דופן בהתחלה, אבל זה באמת לא שונה מהשאלות של הבנת הנקרא שהורגלת אליהן. בדיוק כמו בשאלות ברירות רבות, אתה פשוט צריך למצוא את המשפט בקטע שעונה ישירות על השאלה – אלא שעכשיו אתה ממש צריך ללכת ולעשות את זה!


Source by Andrew Thatcher

About admin

Check Also

טקטייט זכוכית מדברית לוב – אבן חן עתיקה של הפרעונים ובונה הגשר הקוסמי של אהבה

המילים המפורזות על Moldavite מחברת "אהבה נמצאת בכדור הארץ", מלודיה: "מסלול של גישה בין-ממדית לאנרגיות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments