Sun Tzu Art of War – מומנטום ותזמון באסטרטגיה

Sun Tzu השתמש בשתי אנלוגיות כדי להדגיש את החשיבות של שני היבטים והם מומנטום ותזמון. בתנופה, גם מים שאין להם צורה מוצקה מסוגלים לדחוף סלעים גדולים ובתזמון טוב הצליח העיט לשבור את גוף הטרף ללא מאמץ רב. כפי שניתן לראות להלן, או פרק חמישי של Sun Tzu Art of War.

כאשר מי השטף הזורמים זורקים אבנים הדוחפות סלעים, זה בגלל עוצמת המומנטום שלהם. כאשר מכה אכזרית של נשר, שוברת את גוף הטרף שלו, זה בגלל העיתוי של המכה. לפיכך הכוחות והמומנטום של המומחה בלחימה הם כה מכריעים ואכזריים ותזמון ההתקשרות שלו מדויק ומהיר.

תְנוּפָה

אז איפה ואיך נוכל להשתמש במומנטום בעסקים? היבט אחד שבו אנו יכולים להשתמש במומנטום הוא פרסום. כשאתה נכנס לשוק חדש, הדבר הראשון והחשוב ביותר שאתה צריך לעשות הוא להגדיר את הקמפיין השיווקי שלך בצורה נכונה. הקמפיין השיווקי שלך חייב לצבור מומנטום, תוך חשיפה מתמדת ומתמשכת של המוצרים והמותג שלך לצרכנים החדשים. חזרה עוזרת לצרכנים לזכור את המותג והמוצר שלך טוב יותר. דרכים לגרום לצרכנים לזכור את המוצרים והמותגים שלך הן לוגואים, ג'ינגלים, סיסמאות ועוד רבות אחרות. צרכנים רבים העדיפו חושים כדי ללמוד ולקלוט דברים. לוגו יפנה לאנשים שהם חזותיים יותר בלמידה, ג'ינגלים וסיסמאות ימשכו יותר לאנשים שמיעתיים יותר. זו הסיבה שברוב הקמפיינים השיווקיים יש את שניהם. לדוגמה, ל-NIKE יש את "JUST DO IT", ל-HSBC יש את "הבנק המקומי של העולם" ועוד רבים אחרים.

אז החזרה תיצור מומנטום להתקדמות שלך לשוק חדש. עם המומנטום הזה, אתה יכול לתת לעצמך להבחין בשוק החדש וצרכנים, שכרגע מאוכזבים ממה שמוצע כיום בשוק, יהיו מוכנים לנסות את המוצרים או השירותים שלך. שים לב שכאן, אתה צריך לעשות קצת מחקר על אותם מתחרים שפועלים בשווקים החדשים שאתה מתקדם. אתה צריך לדעת אם אתה בכלל מספק הצעת ערך לשוק החדש. אם מה שאתה מוכר זהה, בין אם זה תהליך המכירה והמוצרים, לא סביר שתצליח לשמור על נתח השוק שאתה חוטף בהתחלה מהמתחרים שלך.

תִזמוּן

אז מה לגבי תזמון? האם העיתוי חשוב בעסק? במאמר שנמצא ב-Business Times, סינגפור (23 בפברואר 2005), מסעדות נישה רבות צריכות להיסגר זמן קצר לאחר פתיחתן. אפשר להאשים את זה בחלקו בתזמון הגרוע של פתיחת מסעדות. הם נפתחו בעיקר בתקופת הכלכלה הגרועה. אז אתה מבין, תזמון גרוע יכול להרוג אבל תזמון טוב יכול לגרום לאדם לשגשג. ראינו בהשקעה, אם נצליח לתזמן היטב את הרכישה והמכירה של המניות, היינו קוטפים את הרווח המקסימלי, אבל זה קשה. בעסקים, העיתוי של כניסה לשוק חדש הוא גם חשוב, למשל, כאשר אתה נכנס לשוק החדש כאשר הצרכנים מתחילים לשנות טעם או זמנים כלכליים גרועים, ייתכן שלא תוכל להשיג מכירות רבות כדי לקיים את העסק שלך.

אבל יש לציין כאן כי זהו עיתוי טוב ורע לביצוע החלטות עסקיות. זמנים כלכליים גרועים למרות שהתוצאה היא מכירות נמוכות יותר, המשמעות היא גם עלויות נמוכות יותר של התרחבות. SEMBAWANG MUSIC, חברה נסחרת בסינגפור הרחיבה את הסניפים שלו במהלך המשבר הפיננסי מכיוון שרק בתקופה ההיא שששת המיקומים שהם רצו היו זולים והמטבע הסינגפורי היה יציב, בעוד המטבעות האזוריים צנח, מה שאפשר להם לייבא הרבה תקליטורי מוזיקה במחיר נמוך. (הסאנדיי טיימס, 27 במרץ 2005, עמוד 19). אם לשים את זה בפרספקטיבה אחרת, בכל פעם, יש את הדבר הנכון והלא נכון לעשות.

אז איך נוכל לקבל את התזמון הנכון? ישנם שני היבטים, האחד הוא ידע והשני הוא ניסיון. הידע מאפשר לנו לאמוד טווח זמן שבו הזדמנויות עומדות להתרחש, ולכן אנו יכולים להתכונן לנצל את ההזדמנות. כעת, אנו יכולים לצבור ידע רלוונטי בעצמנו, אך כדי להיות מסוגלים לתפוס את התזמון בצורה נכונה, זה יהיה תלוי מאוד בניסיון ובגישה. מכיוון שתזמון הוא כמו ירי בחץ, אתה יכול לקבל ידע על כיוון הרוח, עוצמת הקשת, הזווית לירות בה ועוד רבים אחרים, אבל כשזה מגיע לפרקטיקה, שהיא שחרור החץ, זה דורש ניסיון. כפי שאמר הביטוי הנפוץ, "תרגול עושה מושלם" הוא אף פעם לא אומר "ידע עושה מושלם".


Source by Koo Ping Shung

About admin

Check Also

שאף אחד לא צריך להיות לבד, שמש, חול ובדידות, ולהשאיר נוף נקי וטוב (3 שירים)

שאף אחד לא צריך להיות לבד קולו נשמע ברחבי הארץ. לבד… אנחנו שומעים אותו קורא. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments